Jak kupić najlepszą polisę turystyczną?

Każdy, kto planuje wczasy za granicą, powinien zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem. Najlepszym na to sposobem jest wykupienie polisy turystycznej adekwatnej do konkretnych potrzeb.

Od czego zależy skuteczność polisy turystycznej?

Na skuteczność polisy turystycznej wpływa wiele czynników – ze szczególnym naciskiem na zakres ochrony oraz wysokość sum gwarantowanych. Wybierając ofertę, trzeba się kierować indywidualnymi przesłankami, niemniej warto zadbać o to, aby umowa z firmą ubezpieczeniową uwzględniała OC w życiu prywatnym, koszty leczenia i transportu medycznego do Polski oraz ubezpieczenie bagażu. W zależności od miejsca pobytu i charakteru wyjazdu polisę można poszerzyć m.in. o sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka, choroby przewlekłe, ubezpieczenie sprzętu sportowego itp. Przy tej okazji pojawia się istotna kwestia dotycząca kwot, na jakie są ubezpieczone poszczególne elementy polisy. Jak przypomina agent ubezpieczeniowy PZU Tomasz Markiewicz, powinny być one na tyle wysokie, aby w pełni pokrywały koszty leczenia i likwidacji szkód. Pokrycie kosztów leczenia za granicą to główny powód, dla którego podróżni kupują ubezpieczenia turystyczne. Poraj to przykład miejscowości, gdzie polisę można kupić bezpośrednio u agenta. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu 698664180 lub po wysłaniu maila na adres [email protected]

Ile kosztuje polisa turystyczna?

Atrakcyjne ceny to jedna z największych zalet, jakimi wyróżniają się ubezpieczenia turystyczne. Poraj to lokalizacja, gdzie rozpiętość cenowa polis jest bardzo szeroka. Ubezpieczenia podróżne w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Ochronę ubezpieczeniową na jeden dzień można uzyskać już za mniej niż 5 zł dziennie. Cena nie powinna być jednak najważniejszym kryterium wyboru polisy. W praktyce jest zwykle tak, że im tańsze ubezpieczenie, tym bardziej ograniczony zakres ochrony wynikający z umowy. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby polisa zadziałała w sytuacjach, kiedy potrzebna jest stosowna ochrona.